Po mojej stronie racji

Wpis

poniedziałek, 07 września 2015

Co jest zadaniem miasta?

W "Expressie Ilustrowanym" krytyka wydatków na przebudowę skrzyżowania przed łódzkim centrum handlowym "Sukcesja". Zdaniem autora tekstu miasto nie powinno dokładać do budowy drogi i skrzyżowania przez placówką handlową, lecz jest to zadanie inwestora. W takim razie co jest zadaniem miasta, skoro nie dbałość o komunikację?

http://www.expressilustrowany.pl/artykul/7246126,miasto-doklada-do-sukcesji-6-mln-zl,id,t.html

A więc budowę ulicy przy dworcu powinien prowadzić właściciel dworca, przy kamienicy - właściciel kamienicy, a przy żłobku - właściciel żłobka. Bo wszędzie tam ulica będzie służyła mieszkańcom, instytucjom bądź firmom i to one, wg toku myślenia autora, powinny za to zapłacić...

Czy w takim razie jest jakiś przypadek, w którym budowa ulicy należy do miasta? Sukcesji, jak podejrzewam, zwisa, czy jest to skrzyżowanie, czy go nie ma. Ludzie i tak się dostaną do centrum handlowego, jeśli będą tego chcieli. Ale jeśli będą stać przy tym w korkach, to nie będą pomstować na właściciela centrum, tylko na miasto, które nie potrafi należycie połączyć węzłów komunikacyjnych.

Zadaniem miasta jest budowa wszelkiej infrastruktury dla obywateli i biznesu, to właśnie rozumiem przez tworzenie przyjaznej inwestycjom, kulturze i życiu społecznemu przestrzeni miejskiej.

jonasz

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
jonaszewski
Czas publikacji:
poniedziałek, 07 września 2015 21:53

Polecane wpisy